|
“Zersulú” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.
|
→
|
Tiyaracka : \zɛr.su.'lu\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
ZERSULU |
Zaeya (radical) |
ZERSULU |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
zersulú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
zersulul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
zersulur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
zersulut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
zersuluc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
zersulud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
zersuluv |
Tegisa trenda |
zersulus |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
zersuluyú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
zersuluyul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
zersuluyur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
zersuluyut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
zersuluyuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
zersuluyud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
zersuluyuv |
Tegisa- trenda |
zersuluyus |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
zersulutú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
zersulutul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
zersulutur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
zersulutut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
zersulutuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
zersulutud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
zersulutuv |
Tegisa trenda |
zersulutus |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : danten mal sorela
Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -lú sokudas