|
“ Tustierná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.
|
⇒ Gray koplekus va stiernuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir stiernaf ik loon stiernaf.
|
Tiyaracka : \tu.s.ti.ɛr.'na\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
|
Ord (type) |
mukodakiraf gray |
Zae (root) |
STIERNA |
Zaeya (radical) |
TUSTIERNA |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
tustierná |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
tustiernal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
tustiernar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
tustiernat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
tustiernac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
tustiernad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
tustiernav |
Tegisa trenda |
tustiernas |
|
Levgasa trenda |
tustiernan |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
tustiernayá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
tustiernayal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
tustiernayar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
tustiernayat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
tustiernayac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
tustiernayad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
tustiernayav |
Tegisa- trenda |
tustiernayas |
|
Levgasa trenda |
tustiernayan |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
tustiernatá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
tustiernatal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
tustiernatar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
tustiernatat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
tustiernatac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
tustiernatad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
tustiernatav |
Tegisa trenda |
tustiernatas |
|
Levgasa trenda |
tustiernatan |
|
|
Ravlemexulera |
|
← tustezawera – tustiernara → |
||
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rná sokudas