|
“ Mivexú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \mi.ve.'xu\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
MIVEXU |
Zaeya (radical) |
MIVEXU |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mivexú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
mivexul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mivexur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
mivexut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
mivexuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mivexud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
mivexuv |
Tegisa trenda |
mivexus |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mivexuyú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
mivexuyul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mivexuyur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
mivexuyut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
mivexuyuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mivexuyud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
mivexuyuv |
Tegisa- trenda |
mivexuyus |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mivexutú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
mivexutul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mivexutur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
mivexutut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
mivexutuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mivexutud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
mivexutuv |
Tegisa trenda |
mivexutus |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : danten mal sorela
Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -xú sokudas