|
“ Grivudé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \gri.vu.'de\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
2015 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
GRIVUDE |
Zaeya (radical) |
GRIVUDE |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grivudé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grivudel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grivuder |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grivudet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grivudec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grivuded |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grivudev |
Tegisa trenda |
grivudes |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grivudeyé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grivudeyel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grivudeyer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grivudeyet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grivudeyec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grivudeyed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grivudeyev |
Tegisa- trenda |
grivudeyes |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grivudeté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grivudetel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grivudeter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grivudetet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grivudetec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grivudeted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grivudetev |
Tegisa trenda |
grivudetes |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : altowica
Loma : Gedraf gray | FR kalav- | gri- abduostan | -dé sokudas