|
“ Grablú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir liziweraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \grab.'lu\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
2011 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
GRABLU |
Zaeya (radical) |
GRABLU |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grablú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grablul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grablur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grablut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grabluc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grablud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grabluv |
Tegisa trenda |
grablus |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grabluyú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grabluyul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grabluyur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grabluyut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grabluyuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grabluyud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grabluyuv |
Tegisa- trenda |
grabluyus |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
grablutú |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
grablutul |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
grablutur |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
grablutut |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
grablutuc |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
grablutud |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
grablutuv |
Tegisa trenda |
grablutus |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : ilkomaf M-Gray va liziwera
Loma : Liziweraf gray | FR kalav- | -blú sokudas