|
“ Dimewelvé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \di.me.wɛl.'ve\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
2011 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
DIMEWELVE |
Zaeya (radical) |
DIMEWELVE |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
dimewelvé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
dimewelvel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
dimewelver |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
dimewelvet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
dimewelvec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
dimewelved |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
dimewelvev |
Tegisa trenda |
dimewelves |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
dimewelveyé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
dimewelveyel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
dimewelveyer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
dimewelveyet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
dimewelveyec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
dimewelveyed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
dimewelveyev |
Tegisa- trenda |
dimewelveyes |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
dimewelveté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
dimewelvetel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
dimewelveter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
dimewelvetet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
dimewelvetec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
dimewelveted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
dimewelvetev |
Tegisa trenda |
dimewelvetes |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : tirkafa M-Gray
Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | dime- abduostan | -lvé sokudas