Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Alnitcá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Alnitcá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Spikoná vey relatcesa draga iku ruyat iku vikiz

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \al.nit.'ʃa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • arabava : دوار دوخة
  • avafrikava : sulêe
  • catalunyava : embriagar
  • englava : intoxicate ; inebriate
  • espanava : embriagar
  • francava : griser
  • italiava : inebriare
  • kongoava : kolángwisa, kolángbisa
  • romaniava : îmbăta

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ALNITCA

Zaeya (radical)

ALNITCA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

alnitcá

2-eaf ilkom T-

(rin)

alnitcal

3-eaf ilkom T-

(in)

alnitcar

1-eaf ilkom K-

(min)

alnitcat

2-eaf ilkom K-

(win)

alnitcac

3-eaf ilkom K-

(sin)

alnitcad

4-eaf ilkom K-

(cin)

alnitcav

Tegisa trenda

alnitcas

Levgasa trenda

alnitcan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

alnitcayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

alnitcayal

3-eaf ilkom T-

(in)

alnitcayar

1-eaf ilkom K-

(min)

alnitcayat

2-eaf ilkom K-

(win)

alnitcayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

alnitcayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

alnitcayav

Tegisa- trenda

alnitcayas

Levgasa trenda

alnitcayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

alnitcatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

alnitcatal

3-eaf ilkom T-

(in)

alnitcatar

1-eaf ilkom K-

(min)

alnitcatat

2-eaf ilkom K-

(win)

alnitcatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

alnitcatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

alnitcatav

Tegisa trenda

alnitcatas

Levgasa trenda

alnitcatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

alnucaalokaca

almadáalomá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayategira

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | EN kalav- | ES kalav- | IT kalav- | RO kalav- | -tcá sokudas


QR Code
QR Code alnitc_a (generated for current page)