This is an old revision of the document!
|
“ Nité ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gray dem vodafa tuvarara.
|
⇒ Zo tadlé kan
|
Tiyaracka : \ni.'te\
|
|
|
|
Kali 2018, bat gray tiyir tanmukodaf. Daletoe, tuvarara skuwer kan vas volsu va.
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
NITE |
Zaeya (radical) |
NITE |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
nité |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
nitel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
niter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
nitet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
nitec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
nited |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
nitev |
Tegisa trenda |
nites |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
niteyé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
niteyel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
niteyer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
niteyet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
niteyec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
niteyed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
niteyev |
Tegisa- trenda |
niteyes |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
niteté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
nitetel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
niteter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
nitetet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
nitetec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
niteted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
nitetev |
Tegisa trenda |
nitetes |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Loma : Mukodiskafaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | -té sokudas