|
“ Formá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \fɔr.'ma\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodakiraf gray |
Zae (root) |
FORMA |
Zaeya (radical) |
FORMA |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
formá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
formal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
formar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
format |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
formac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
formad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
formav |
Tegisa trenda |
formas |
|
Levgasa trenda |
forman |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
formayá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
formayal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
formayar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
formayat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
formayac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
formayad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
formayav |
Tegisa- trenda |
formayas |
|
Levgasa trenda |
formayan |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
formatá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
formatal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
formatar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
formatat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
formatac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
formatad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
formatav |
Tegisa trenda |
formatas |
|
Levgasa trenda |
formatan |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka
Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -rmá sokudas