This is an old revision of the document!
|
“ Nyatewé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \ɲa.te.'we\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
2014 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
NYATE |
Zaeya (radical) |
NYATEWE |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
nyatewé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
nyatewel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
nyatewer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
nyatewet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
nyatewec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
nyatewed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
nyatewev |
Tegisa trenda |
nyatewes |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
nyateweyé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
nyateweyel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
nyateweyer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
nyateweyet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
nyateweyec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
nyateweyed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
nyateweyev |
Tegisa- trenda |
nyateweyes |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
nyateweté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
nyatewetel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
nyateweter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
nyatewetet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
nyatewetec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
nyateweted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
nyatewetev |
Tegisa trenda |
nyatewetes |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas