This is an old revision of the document!
|
“ Mulufté ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \mu.luf.'te\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
MULUFTE |
Zaeya (radical) |
MULUFTE |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mulufté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
muluftel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mulufter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
muluftet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
muluftec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mulufted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
muluftev |
Tegisa trenda |
muluftes |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mulufteyé |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
mulufteyel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mulufteyer |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
mulufteyet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
mulufteyec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mulufteyed |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
mulufteyev |
Tegisa- trenda |
mulufteyes |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
mulufteté |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
muluftetel |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
mulufteter |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
muluftetet |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
muluftetec |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
mulufteted |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
muluftetev |
Tegisa trenda |
muluftetes |
|
|
Ravlemexulera |
|
← mulufta – muluftenaf → |
||
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : akolawica
Loma : Gedraf gray | EN kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | -fté sokudas