This is an old revision of the document!
|
“ Geltumá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \gɛl.tu.'ma\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
2007 |
Ord (type) |
mukodakiraf gray |
Zae (root) |
GELTUMA |
Zaeya (radical) |
GELTUMA |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
geltumá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
geltumal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
geltumar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
geltumat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
geltumac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
geltumad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
geltumav |
Tegisa trenda |
geltumas |
|
Levgasa trenda |
geltuman |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
geltumayá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
geltumayal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
geltumayar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
geltumayat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
geltumayac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
geltumayad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
geltumayav |
Tegisa- trenda |
geltumayas |
|
Levgasa trenda |
geltumayan |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
geltumatá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
geltumatal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
geltumatar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
geltumatat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
geltumatac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
geltumatad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
geltumatav |
Tegisa trenda |
geltumatas |
|
Levgasa trenda |
geltumatan |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : tanmukodaf goleraf gray
Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -umá radimostan | -má sokudas