This is an old revision of the document!
|
“ Fepoá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \fe.po.'a\
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodiskaf gray |
Zae (root) |
FEPOA |
Zaeya (radical) |
FEPOA |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
fepoá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
fepoal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
fepoar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
fepoat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
fepoac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
fepoad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
fepoav |
Tegisa trenda |
fepoas |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
fepoayá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
fepoayal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
fepoayar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
fepoayat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
fepoayac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
fepoayad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
fepoayav |
Tegisa- trenda |
fepoayas |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
fepoatá |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
fepoatal |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
fepoatar |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
fepoatat |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
fepoatac |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
fepoatad |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
fepoatav |
Tegisa trenda |
fepoatas |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : M-Gray va solgrupeks
Loma : Pestaleraf gray | DE kalav- | EN kalav- | FR kalav- | PT kalav- | -oá sokudas