|
“ Kenlaní ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.
|
⇒ .
|
Tiyaracka : \ken.la.'ni\
|
|
|
|
|
|
|
Redura (creation) |
1978 |
Ord (type) |
mukodakiraf gray |
Zae (root) |
KENLANI |
Zaeya (radical) |
KENLANI |
Abduosta (prefix) |
|
Radimosta (suffix) |
|
||
Rekee (présent / present) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
kenlaní |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
kenlanil |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
kenlanir |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
kenlanit |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
kenlanic |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
kenlanid |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
kenlaniv |
Tegisa trenda |
kenlanis |
|
Levgasa trenda |
kenlanin |
|
Darekee (passé / past) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
kenlaniyí |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
kenlaniyil |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
kenlaniyir |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
kenlaniyit |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
kenlaniyic |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
kenlaniyid |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
kenlaniyiv |
Tegisa- trenda |
kenlaniyis |
|
Levgasa trenda |
kenlaniyin |
|
Direkee (futur / future) |
||
1-eaf ilkom T- |
(jin) |
kenlanití |
2-eaf ilkom T- |
(rin) |
kenlanitil |
3-eaf ilkom T- |
(in) |
kenlanitir |
1-eaf ilkom K- |
(min) |
kenlanitit |
2-eaf ilkom K- |
(win) |
kenlanitic |
3-eaf ilkom K- |
(sin) |
kenlanitid |
4-eaf ilkom K- |
(cin) |
kenlanitiv |
Tegisa trenda |
kenlanitis |
|
Levgasa trenda |
kenlanitin |
|
|
Ravlemexulera |
|
A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - # |
||
Watsa : gray danten mal liziwera
Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | ken- abduostan | -ní sokudas